JAKÉ MOHOU BÝT ŠKODY?

Řešíte, jak se zbavit co nejlépe kun ve střeše? Co udělat, aby vaše škody byly co nejmenší? Nepomáhají žádné rady a pomoci? Je třeba brát v potaz, že pokud se kuna skalní jednou usídlila ve vaší půdě, bude svoje návštěvy často opakovat a neustále porušovat střešní izolaci a krycí folii. V horším případě vyvede mladé a škody budou dechberoucí. Prozradíme vám, co vše se může poškodit a s čím se setkáváme při opravách střech této nepopulární šelmy.

V první řadě velmi poškozená tepelná izolace a parozábrana. Velké nánosy výkalů a zbytky potravy. Uhynulé kusy zvířat v různém stadiu rozkladu. V místech, kde izolace zcela zmizela, se často objevují vosí a sršní hnízda. 

Při několika realizacích jsme se setkali s velkou kondenzací vody v místnosti, která se postupem času začala projevovat na sádrokartonu v podobě plísní. Mohla za to porušená izolace od kuny. Tím pádem vznikl tepelný most, díky kterému se zvýšil únik tepla a tepelné energie z interiéru do okolního prostředí. Při poklesu vnitřní povrchové teploty pod hodnotu teploty rosného bodu mělo za následek vznik již zmiňované kondenzační páry.Pavel Švec, divize Vexstav stavby

Zní to děsivě, ale škody mohou být ještě větší, pokud se tato problematika 
nezačne hned řešit.

Na základě provedených oprav máme velké zkušenosti, jak nejlevněji a nejšetrněji vyřešit váš problém a uvést domov do příjemného prostředí.

 

V Lužicích investovali do nové střechy nemalé peníze.

Bohužel firma provádějící realizaci nedůsledně provedla klempířské prvky, což mělo za následek vniknutí kuny a následné poničení izolace.

Špatně provedené klempířské prvky

Kuně stačí i malý prostor, aby vnikla do půdních prostor a začala řádit.

Vniknutí kuny

Kuna si vytvoří hnízdo, kam tahá potravu.
Je nutné najít všechny otvory a místa, kudy kuna do domu vniká.

Oprava poškozené izolace

Vniknutí kuny má za následek poškozenou izolaci. Střechu je nutné vyčistit a poškozenou izolaci vyměnit. S řešením proto neotálejte.

Opětovná pokládka střechy

Odborně položená střecha je základ.

Zamezení vniknutí kuny

Precizně provedené klempířské prvky zamezí vniknutí kuny

Naše rada?

Napoprvé a pořádně.

Investujte do odborné realizace střešních krytin. Ušetříte si tím čas i peníze.

Máte stejný problém jako v Lužicích?

Kontaktujte nás!

 

MÁTE ZVÝŠENÉ NÁKLADY ZA ENERGIE?

Nedaří se Vám vytopit místnost? Máte dojem, že dům neizoluje tak jako dříve? V místnostech je zvýšený hluk, v rozích se objevují plísně a náklady za energie neustále stoupají? To vše mohou mít za následek tyto faktory.

  • Neodborně položená izolace
  • Mechanicky poškozená izolace
  • Nekvalitní izolace
  • Nedostatečné zaizolování
  • Vniknutí kuny do izolace a následné poškození

JAK OPRAVIT TUTO ŠKODU? JAK TO BUDE NÁKLADNÉ?

V každém případě je zapotřebí odborného posouzení a zjištění přesné závady. Opravu je třeba udělat co nejdříve, aby poškození bylo co nejmenší a cena se tím postupně nenavyšovala. Pro správnou funkci izolačních materiálů hraje velkou roli konstrukce domu a odvětrání daných prostorů. Nesmíme zapomenout na možné kondenzace, které zásadně ovlivňuji životnost a funkci izolace.

LOKÁLNÍ OPRAVA

Méně nákladná oprava je takzvaná lokální. Po přesném určení rozsahu poškození jsou vytvořeny montážní otvory, do kterých je v daném prostoru doplněna izolace na požadovanou hodnotu. V tomto případě se jedná o efektivní opravu, kdy není potřeba nákladné překládky střechy

Oprava izolace Oprava izolace Oprava izolace

PLOŠNÁ OPRAVA

Pokud je poškození izolace plošné a jsou-li zjištěny i mechanické závady na kontaktní folii či parozábraně, je nezbytné kompletní přeložení střechy.

V tomto případě se musí kompletně demontovat střešní krytina, odstranit střešní latě a vyměnit poškozenou fólii a izolaci. Jedná se o velmi odbornou práci, která v sobě zahrnuje klempířské prvky a dobré naplánování postupu rekonstrukce. Bereme v potaz, že opravované prostory jsou obyvatelné a nesmí dojít k jejich promočení. Velmi často se objevují pod střešní krytinou, předsazených stěnách a jiných dutých prostorách velké množství výkalů či zbytků potravy od kuny. Doporučujeme kompletní dezinfekci těchto prostor

Oprava izolace Oprava izolace Oprava izolace

Oprava izolace